Pomysł na biznes, dla tych, którzy mają samochód

Wśród tych, którzy szukają pomysłu na biznes, wielu jest takich którzy potrzebują inspiracji w zakresie biznesu, w którym potrzebny jest samochód. Oto kilka propozycji takich biznesów

Samochód wydaje się być bardzo wdzięcznym narzędziem pracy. Sama branża daje ogromnie dużo możliwości zarobkowania. I to nie tylko dla pasjonatów motoryzacji. Oczywiście podstawą wyboru odpowiedniego biznesu jest rodzaj samochodu jaki posiadamy. Inaczej będziemy bowiem zarabiali użytkując samochód osobowy, a inaczej samochód dostawczy lub ciężarowy

CZYTAJ TAKŻE: Zakup samochodu na firmę. Jak to rozliczyć?

Pomysł na biznes – instruktor szkoły jazdy

Biznes, do którego niewątpliwie potrzebujesz samochodu to instruktor nauki jazdy. Nie musisz od razu inwestować w szkołę nauki jazdy. Wystarczy, że na początku wynajmiesz się jako instruktor do już istniejącej szkoły jazdy.

Samochód jest najpopularniejszym środkiem transportu. Stąd tak wiele osób chce posiadać prawo jazdy. Założenie szkoły jazdy to sporo formalności. Możesz jednak zacząć od współpracy z już istniejącym ośrodkiem szkolenia oferując mu swoje usługi. Dodatkowo też możesz się wynajmować do jazd doszkalających.

Biznes – taksówka osobowa

Przewozy taksówką to biznes dający sporo swobody i satysfakcji. Szczególnie dla tych, którzy lubią jeździć samochodem. W przypadku biznesu taksówkowego nie ma znaczenia marka samochodu. Oczywiście im nowszy pojazd tym lepiej ale nie ma ograniczeń jeśli chodzi o wielkość, czy model. Trzeba pamiętać jednak o tym, że samochód musi być zawsze w nienagannej formie i czyściutki. Żeby legalnie świadczyć przewozy taksówką, trzeba mieć odpowiednią licencję.

CZYTAJ TAKŻE: Leasing na używany samochód. Jak to działa?

Usługi transportowe

To bardzo szeroka dziedzina. Począwszy od tradycyjnej taksówki osobowej, poprzez przewozy VIP luksusowymi pojazdami. W tym przypadku liczyć się będzie klasa samochodu, którym dysponujesz. Ważne będą też kontakty do osób, które mogą być zainteresowane wynajęciem kierowców luksusowych pojazdów. Zarówno limuzyn, jak i bardzo dobrze wyposażonych mikrobusów.

Wynajem samochodów

To połączenie dwóch poprzednich pomysłów. W przypadku wynajmu samochodów można oferować go w wariancie z kierowcą lub bez, gdy udostępniamy wyłącznie pojazd. Ciekawe, oryginalne samochody klienci wynajmują na imprezy firmowe, wieczory panieńskie i kawalerskie, a także jubileusze i sesje zdjęciowe. Spore zyski generują właściciele pojazdów wynajmowanych nowożeńcom

CZYTAJ TAKŻE: Jak odliczyć 100% podatku VAT od samochodu?

Przeprowadzki

Przechodzimy teraz do pomysłów biznesowych ale związanych z samochodami większymi. Jako właściciel „dostawczaka” możesz rozpocząć od oferowania usług związanych z przeprowadzkami. W tym jednak przypadku przyda się przynajmniej jeden pomocnik, które wspomoże w załadunku i rozładunku.

Ile zarabia kurier?

Kurierzy to dziś mikroprzedsiębiorcy, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Kurierzy działają lokalnie, na skalę ogólnokrajową ale i międzynarodową. Na początek powinno ci wystarczyć dostarczanie paczek lokalnie. Inwestycja? Samochód dostawczy, który niewiele pali i nie jest awaryjny.

CZYTAJ TAKŻE: LPG w firmowym samochodzie. Czy to się opłaca?

Food truck

To pomysł na biznes raczej z gatunku tych gastronomicznych niż samochodowych ale trzeba o nim wspomnieć bo często pojawia się w spisach pomysłów na biznes związanych z samochodami. W tym biznesie liczy się jednak bardziej dobre wyposażenie w sprzęt do przygotowywania posiłków niż sam pojazd. Ważniejsze będzie jego wystylizowanie niż parametry techniczne.

Pomoc drogowa

Różnorodność biznesów motoryzacyjnych pokazuje to, że pasjonaci samochodów mogą też zarabiać świadcząc usługi pomocy drogowej. W tym biznesie konieczny będzie samochód – laweta z wyciągarką, a także umiejętność dokonywania podstawowych napraw.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza działalność gospodarcza – o czym pamiętać

 

Czytaj również

Najchętniej czytane

Działalność nierejestrowa...

Firma na próbę, zarabiani...

Czy można mieć dwie dział...

Czy można posiadać więcej...

Czynny żal. Jak działa? W...

Czynny żal pozwala unikną...
Mała Księgowość

Najnowsze

Zadatek czy zaliczka

Zadatek i zaliczka to poj...

Kalkulator odsetek ustawo...

Kalkulator odsetek ustawo...

Mały ZUS i działalność go...

Czy działalność gospodar...

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Wpisz tylko swój email, a będziemy w kontakcie. To takie proste!